ÜRÜNLERİMİZ

Hot Deal

Filter Coffee (50% Less Caffeine)

Dr.Us 2 kahve 

Filtre Kahvesi  220 g.

 

İçindekiler : Kavrulmuş , öğütülmüş menengiç ve kavrulmuş , öğütülmüş Arabica veya Arabica-Robusta Türk kahvesi içerir. 

 

Dr.Us 2 kahve

1-%50,%70 daha az kafein içerir.

2-Ekstra Menengiç Antioksidanı, Luteolin içerir. Luteolin kuvvetli bir antioksidan olup antienflamatuar ve antiviral etkiye sahiptir.Ayrıca esansiyel aminoasiti (losin,izolosin,valin,lizin..)  içerir. 

 

Menengiç, özellikle hücre içi aminoasitlerin %70 ni oluşturan Lösin, İzolösin ve Valin esansiyel aminoasitlerini et,süt ve yumurta ile kıyaslanacak düzeyde içerir.Bu, Dr.Us 2 kahve'nin biyolojik protein kaynağı olarak da tüketilebileceğini düşündürmektedir. 

Lösin , İzolösin ve Valin özellikle kasları koruyan, gelişimini teşvik eden aminoasitler olup;ayrıca bu aminioasitlerden olan Lösin kas proteinlerini koruyarak; kas yakmadan yağ yakmaya yardımcı olur böylece kilo kontrolü sağlar. Lösin kas ve kemik dokularının büyümesini hem de büyüme hormonu üretimini teşvik eden elzem bir aminoasittir.

Bu aminoasit, karaciğer tarafından işlenmez.

Ancak kaslar tarafından alınır.

 

Dallı Zincirli üç aminoasitten biri olan Valin'in , kasları koruyan aminoasit olmasının yanısıra iştahı bastıran, bağışıklığı düzenleyen; sinirsistemi ve bilişsel fonksiyonlar için önemli bir aminoasit olduğu bilinmektedir. 

Bu üç aminoasit yaşlılığa bağlı kas atrofisini önlemeye yardımcı olur. 

 

Menengiç'in içerdiği esansiyel aminoasitlerden biri olan Lizin,vücudumuzdaki tüm proteinler için bir yapıtaşı olarak kabul edilen esansiyel aminiasittir. Lizin,kalsiyum emiliminde, idrar ile kayıpedilen kalsiyumu azaltmakta ve kas proteinin yapımında önemli yardımcı rol oynamaktadır. Lizin'in kalsiyum metabolizmasındaki bu etkisi,osteoporozun önlenmesinde yardımcıolabileceğini düşündürmektedir. 

 

Yapılan bir çalışmada menengiçte 2'si yeni 3 antioksidan tesbit edilmiştir. Yine yapılan başka bir çalışmada menengiçin tavşanlarda aterom plağı gelişmesini önlediği gösterilmiştir. Bu iki tesbit Menengiç'in damarsertliğini önlemeye yardımcı olabileceğini düşündürmektedir. 

Diğer Ürünler